Eligius znaczy po łacinie wybraniec. Święty Eligiusz żył 1400 lat temu. Był złotnikiem na dworze francuskich królów Merowingów i kierował królewską mennicą. Już jako święty został patronem złotników.
Liczba tego imienia równa się dwa, co oznacza, że Eligiuszowie są ludźmi dobrodusznymi, łagodnymi i dobrze przystosowującymi się do otoczenia. Imię to zwykle przychodzi do ludzi, którzy są przekonani, że są kimś wyjątkowym i mają w życiu szczególne zadania do spełnienia. Eligiuszowie od dziecka wiedzą, jaka kariera ich czeka. Z ich osobami rodzice wiążą wielkie nadzieje, a chłopcy o tym imieniu robią wszystko, aby nie zawieść oczekiwań rodziny. Jednakże naturze Eligiuszów obca jest wszelka walka czy rywalizacja, nie będą się rozpychać łokciami. Wolą cierpliwie (i nawet długo) czekać, aż ich ktoś odkryje, niż czynić szum wokół swojej osoby. Z tych samych powodów Eligiusz lepiej się sprawdza jako światły doradca niż jako szef czy przywódca.
Eligiuszowie są miłośnikami tradycji, dobrych obyczajów i wysokiej kultury. Bywają zbieraczami pamiątek i znawcami dzieł sztuki. Dobrze się sprawdzają w miejscach, gdzie obowiązują wizytowe stroje i gdzie bywalcy noszą różne dostojne tytuły (chociaż niekoniecznie musi to być aż dwór królewski). W świecie prostej demokracji Eligiusz czuje się nieswojo.
Imię Eligiusz najbardziej odpowiada znakowi Wagi. Również królewski Lew będzie z wdziękiem nosił to imię, a także miłośnik złota i luksusu - Byk. Z powodu związków z precyzyjnym rzemiosłem, złotnictwem, odpowiednie jest też to rzadkie imię dla Panny. Za to nie radzimy tak nazywać dynamicznych Baranów, Bliźniąt, Strzelców ani Skorpionów. Na pozostałe znaki imię Eligiusz ma wpływ umiarkowanie pozytywny.