Reklama

GRZEGORZ

Imię Grzegorz po grecku brzmiało Gregorios , co znaczy czujny, czuwający, tak więc już przez samo swoje znaczenie imię to wzywa do wzmożonej uwagi i twórczego napięcia. Czujność umysłu w prostej linii prowadzi do nadzwyczajnych zdolności, nic więc dziwnego, że imię to nosiło wielu ludzi naprawdę niepospolitych. W starożytności żył św. Grzegorz Cudotwórca, o którym powiadano, że siłą woli przesuwał rzeki i góry. Inny święty (wspominany 12 marca, kiedy zima idzie do morza), zwany Grzegorzem Wielkim, żył 1400 lat temu i był pustelnikiem, którego obrano papieżem. Podporządkował on całą Zachodnią Europę duchowej władzy Rzymu, a jego imieniem nazwano pieśni gregoriańskie. Inny wielki duchem Grzegorz na tronie papieskim, żyjący ponad pięćset lat temu, wprowadził obecnie używany kalendarz gregoriański. Widać więc, że Grzegorze porywali się na dzieła nadludzkiej miary, zmieniające obraz świata.

Reklama

Oczywiście nie każdemu Grzegorzowi dane są aż takie osiągnięcia, ale wykraczanie ponad zwykłe poziomy jest chyba stałą cechą ludzi noszących to imię. Jest to zgodne z charakterem liczby imienia, dziewiątki, będących liczbą tych, którzy mierzą wysoko, mają wysokie mniemanie o sobie i swoich możliwościach oraz dążą do wielkich duchowych i umysłowych dokonań. Cnotą wpisaną w to imię jest czujność, czyli skupienie, koncentracja umysłu, a więc te cechy, które tak cenią sobie wszystkie szkoły duchowego rozwoju tak na Wschodzie, jak i na Zachodzie; zarówno indyjscy jogini, jak i europejscy magowie i kabaliści. A i w dzisiejszym świecie, gdzie tak wiele zależy od inteligencji i szybkiej orientacji, zdolności te dobrze się przydają. Współcześni Grzegorze to jednostki ambitne, często przekonane, że mają przed sobą w życiu specjalne zadanie czy nawet misję do wypełnienia. Zazwyczaj uważają, że w tym, co robią, nikt ich wyręczyć nie może, że są nie do zastąpienia. Wielu jest tytanami pracy i rzeczywiście dochodzi do dużych osiągnięć w wybranej dziedzinie. Ale idą z tym w parze pewne wady. Niejeden Grzegorz jest megalomanem, któremu wydaje mu się, że na wszystkim zna się lepiej, a inni są mu winni szczególny szacunek. Mają też wrodzone zamiłowanie do autoreklamy, zwracają na siebie uwagę; zwykle stają na czele i znajdują się pośrodku zgromadzeń. Życie u boku Grzegorza jest z pewnością ciekawe, pełne przygód i nieoczekiwanych zmian losu, ale z drugiej strony trzeba znosić to, iż jego decyzje są nieobliczalne i wynikają z jakiejś jemu tylko znanej logiki.

Z tego, co zostało powiedziane, wynika, że wielu Grzegorzów robi karierę w społeczeństwie, chociaż źle znoszą sytuacje, gdzie trzeba coś udawać i mamić rozmówców pozorami, nierealnymi obietnicami. Nie pozwala im na to wrodzona Grzegorzom rzetelność.

Imię Grzegorz jest najbardziej odpowiednie dla trzech znaków, z których na pierwszym miejscu trzeba wymienić Skorpiona. Imię to pozwala Skorpionom twórczo wykorzystać swoją dociekliwość i upór w rozwiązywaniu zagadek. Koziorożec znajdzie w tym imieniu siłę, która pozwoli zmierzyć się z naprawdę trudnymi zadaniami. I wreszcie dobrze się zgadza to imię z charakterem znaku Ryb, dla którego jest źródłem energii skłaniającej do działania. Śmiało też można je polecić znakom żywiołu ognia - Baranom, Lwom i Strzelcom - oraz Wodnikom. Pozostałym znakom imię Grzegorz na pewno nie zaszkodzi, chociaż dla Wag, Byków i Raków może być trochę niepokojące.

Podobne hasła:

  • Grzegorz, tego Grzegorza; ci Grzegorzowie,...
  • GRZEGORZE, wieś w , powiat giżycki.(...)
  • GRZEGORZ, Pochodzenia greckiego,...

Encyklopedia Internautica
Reklama
Reklama
Reklama