Postać z cyklu opowiadań Miasteczko Winesburg Sherwooda Andersona.
Obok jedności miejsca i powtarzalności głównego tematu, jakim są dziwactwa mieszkańców tytułowego miasteczka położonego w stanie Ohio, postać Willarda, który jest obecny w większości utworów w tomie, stanowi element nadający książce kompozycyjną spójność. George jest młodym reporterem, zatrudnionym w redakcji lokalnej gazety "Orzeł Winesburga". Osobista wrażliwość oraz wykonywany zawód sprawiają, iż Willard uzmysławia sobie, że jego rodzinne miasteczko zaludniają nieomal wyłącznie osoby zdziwaczałe, już to z powodu niespełnionych ambicji, już to z powodu uczuciowych rozczarowań, już to z powodu iluzji, których uparcie strzegą.
Ci groteskowi ludzie uznają młodego reportera za kogoś, komu mogą wyjawić swoje najskrytsze tajemnice albo wyrazić swój ból. On sam bynajmniej nie chce być niczyim powiernikiem, ani świadkiem cudzych upadków, ale zrządzeniem okoliczności taka właśnie rola często mu przypada. Nie oznacza to jednak, że Willard posiada jakiś szczególny dar zrozumienia tych ludzi, przeciwnie - na ich wynurzenia i zachowania zazwyczaj reaguje konfuzją.
Zresztą George też jest dotknięty "prze- kleństwem" miasteczka Winesburg - jego rodzice, chorowita kobieta o neurotycznym charakterze, błąkająca się po odziedziczonym hotelu niczym zjawa, oraz energiczny mężczyzna o ambicjach politycznych, szczerze się nienawidzą i wzajemnie winią za porażki w życiu osobistym i zawodowym. Ojciec przekonuje George’a, iż został powołany do rzeczy wielkich, dlatego musi opuścić Winesburg, w przeciwnym razie sczeźnie tu z kretesem. Młody Willard zgadza się z nim co do konieczności opuszczenia miasteczka, ale już nie co do własnych możliwości i perspektyw. Ostatnie opowiadanie Miasteczka Winesburg nosi tytuł "Rozstanie" i opisuje wyjazd George’a Willarda z Winesburga. Młodzieniec ogląda przez okno w pociągu zmieniający się krajobraz; pewny może być tylko chwili obecnej, przyszłość pozostaje zagadką.